Pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego

Ostatni w życiu wieczór, w którym jest się panną, warto dobrze uczcić. Symboliczne przejście ze stanu wolnego do stanu małżeńskiego wiąże się ze stresem przygotowań i niewiadomymi dotyczącymi tego, jak życie będzie wyglądało po powiedzeniu sakramentalnego „tak”. Dlatego dobrym sposobem na chwilę oddechu w gorączkowych przedślubnych przygotowaniach jest wieczór panieński, tradycyjnie organizowany przez świadkową przyszłej panny młodej. W jaki sposób można go spędzić, aby na długo zapadł w pamięci?

Sposób pierwszy: gokarty

Uczestniczki wieczoru panieńskiego, które na co dzień prowadzą aktywny tryb życia i nie lubią siedzieć bez celu, na pewno ucieszą się na myśl wyjścia na gokarty. Intensywna, szybka i niczym nieograniczona jazda po torze wyzwala chęć zdrowej rywalizacji i angażuje zarówno ciało, jak i umysł do wspólnej zabawy. Przeżycia z szybkiej jazdy na długo pozostaną w pamięci kobiet uczestniczących w wyścigu. Gokarty to również świetny pretekst do zrobienia sobie kilku zdjęć w niecodziennej scenerii i dopasowanych sportowych strojach. Fotografie pozostaną pamiątką na całe życie. Aktywność ruchowa na torze wspiera wydzielanie serotoniny – hormonu szczęścia, odpowiedzialnego za uczucie odprężenia i za dobre samopoczucie. Zaletą tej formy spędzenia wieczoru panieńskiego jest brak konieczności dostosowania się do warunków pogodowych. Wyścigi odbywają się pod dachem, więc nie ma obaw, że po tak szaleńczej zabawie przyszła panna młoda i jej koleżanki przeziębią się i przyjdą potem chore na wesele.

Sposób drugi: karaoke

Ten ważny dla przyszłej panny młodej wieczór warto spędzić w gronie najbliższych przyjaciółek i kobiet z rodziny, które darzy się szczególną sympatią. Wybór karaoke jako głównej rozrywki podczas wieczoru panieńskiego będzie na pewno dobrym pomysłem w przypadku panny młodej, która pasjonuje się śpiewaniem. Jeżeli na dodatek udziela się – w wolnych chwilach – jako wokalistka w swoim zespole, to pomysł ten będzie strzałem w dziesiątkę. Problem jednak w tym, że nie wszystkie jej przyjaciółki mogą podzielać muzyczną pasję i mogą najzwyczajniej wstydzić się śpiewać w miejscu publicznym (zazwyczaj wieczory karaoke organizowane są w barach). Pewnym kompromisem może być przygotowanie muzycznych atrakcji w domowym zaciszu, gdzie uczestniczki wieczoru panieńskiego będą mogły poczuć się nieco swobodniej. Atmosferze rozluźnienia bez wątpienia będzie sprzyjać też alkohol i doskonałe towarzystwo.

Sposób trzeci: paintball

Kobiety, które uwielbiają spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, na pewno przyklasną w dłonie na myśl o organizacji paintballa. Bieganie po specjalnie przygotowanym terenie, wśród krzewów, drzew i przesłon dostarcza dreszczyku emocji, adrenaliny i zachęca do aktywności ruchowej. Wysiłek fizyczny daje sporo satysfakcji, szczególnie gdy jest powiązany z rywalizacją i chęcią osiągnięcia zwycięstwa. Paintball ma jednak wadę w postaci ryzyka pojawienia się na ciele siniaków. Choć są one niegroźne, mogą prezentować się mało estetycznie, zwłaszcza latem, gdy będąc w sukience, kobiety odsłaniają dużą część swojego ciała.