Gokarty dla dzieci – spraw dziecku radość!

Chcesz zapewnić swojemu dziecku świetną rozrywkę w oryginalnej formie? A może pragniesz zaszczepić w nim miłość do motoryzacji i pokazać, że prowadzenie pojazdu to ogromna frajda? Jazda gokartem to doskonała zabawa nie tylko dla dorosłych – profesjonalny tor kartingowy oferuje bezpieczną i efektywną naukę jazdy gokartem także dla dzieci. To unikalny pomysł na zabawę w grupie, organizację dziecięcych urodzin lub spędzenie wolnego czasu. Kartingowy Narodowy zaprasza wszystkich zainteresowanych do świetnej zabawy w grupie rówieśników.

 

Jakie gokarty są odpowiednie dla dzieci?

Dziecko, które po raz pierwszy odwiedza tor otwarty, może czuć się oszołomione i zdezorientowane. Żeby pokazać mu, na czym dokładnie polega ta zabawa, warto na początek przewieźć go na siedzeniu pasażera w gokarcie CRG Taxi. Taka przejażdżka z dorosłym kierowcą uświadomi małemu pasażerowi ogrom zabawy i radości, płynącej z jazdy, jak również zmotywuje do nauki samodzielnego prowadzenia pojazdu.

Gokarty dla dzieci zoptymalizowane są pod względem technicznym do możliwości i umiejętności, wynikających z wieku małych kierowców. Oprócz wspomnianego już gokarta CRG Taxi, w którym kierowcą jest rodzic, dostępne są także gokarty dedykowane dzieciom. CRG Puffo przeznaczony jest dla dzieci od około 110 cm wzrostu. To pojazd dla najmłodszych kierowców, mogą nim jeździć dzieci, które ukończyły pięć lat. Jest lekki i łatwy w prowadzeniu, a przy tym bezpieczny – zapewnia świetną zabawę zarówno dzieciom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kartingiem, jak i nieco bardziej zaawansowanym małym kierowcom.

Gokart CRG Junior jest z kolei pojazdem dla starszych dzieci – mogą go prowadzić kierowcy, którzy osiągnęli wzrost 135 cm. Jego silnik jest nieco mocniejszy, jednak gokart ten także zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Jest wyposażony w pasy oraz system automatycznego odcięcia gazu – oznacza to, że w sytuacji niebezpiecznej możliwe jest zdalne zatrzymanie pojazdu.

 

Jak nauczyć dziecko jeździć gokartem?

Po dobraniu odpowiedniego pojazdu dla danego dziecka można przystąpić do pierwszych przejażdżek. Tor otwarty będzie idealny dla dzieci, które uczą się prowadzić gokart – jest on bezpieczny i zapewnia optymalną rozrywkę w monitorowanej formie. Przed pierwszą jazdą dziecko odbywa instruktaż, podczas którego poznaje podstawowe mechanizmy kontrolowania pojazdu. Co ważne – najmłodsze dzieci swoje pierwsze jazdy odbywają pod stałą opieką instruktora, który weryfikuje przebieg zabawy i jest stale dostępny w przypadku ewentualnych problemów. Jazdy odbywają się w wyznaczonych terminach, a najmłodsi kierowcy mają zorganizowane kolejki, co gwarantuje doskonałą zabawę i bezpieczeństwo.

Jeśli dziecko polubi jazdę gokartem, istnieje możliwość zapisania go do profesjonalnej szkółki, w której nauczy się bardziej zaawansowanych technik kontrolowania pojazdu, jak również weźmie udział w zajęciach grupowych, podczas których przyswoi umiejętności wyprzedzania i zasady uczciwej rywalizacji na torze.

Co daje dziecku jazda gokartem? Przede wszystkim uczy samodyscypliny, dążenia do wyznaczonych celów oraz pomaga wyrobić refleks, niezbędny w zaskakujących sytuacjach. Jednak przede wszystkim to świetna frajda, będąca podstawą do dalszego doskonalenia umiejętności małych kierowców.