Profesjonalny karting – jak zacząć?

Fundacja Racing Driver Program powołana została przez A1Karting i Kartingowy Narodowy i zajmuje się wspieraniem młodych talentów sportowych. Celem fundacji jest przygotowanie dzieci do wzięcia udziału w wyścigach gokartów. Ponieważ karting jest pasją twórców Racing Driver Program, zespół stara się wspierać młode osoby w ich pierwszych krokach na ścieżce sportowej. Kiedy dziecko przejdzie indywidualne szkolenie z trenerem na Kartingowym Narodowym, kolejnym etapem staje się karting wyczynowy i wizja udziału w zawodach, najpierw Mistrzostwach Polski, a następnie – Europy.

Jeśli rozwój, to tylko z profesjonalistami i na profesjonalnym torze kartingowym!

Profesjonalny team kartingowy i profesjonalne gokarty pozwalają na szybki rozwój zawodników. Wyścigi gokartów dla dzieci wzbudzają dużo emocji, a Fundacja pomaga najmłodszym w byciu najlepszym. W ten sposób dzieciaki mają szansę reprezentować Polskę w wielu zagranicznych zawodach kartingowych.

Profesjonalny karting oznacza działania dążące do tego, aby wypromować w polskim środowisku karting. Fundacja chce przygotować jak największą liczbę chętnych do startu w zawodach kartingowych. Gokarty wyczynowe czynią z dzieci coraz lepszych kierowców i dzięki treningom, mogą stale podnosić poziom swoich umiejętności.

Być jak Robert Kubica czyli pasja, trenowanie i doszkalanie pod okiem ekspertów

W Polsce jest wielu młodych i uzdolnionych pasjonatów sportów motorowych. Trzeba im pomagać, by mogli dumnie reprezentować Polskę na zawodach gokartowych. Fundacja Racing Driver Program wspiera młode talenty sportowe w zakresie szkolenia i rozwoju kariery zawodniczej, w szczególności w dziedzinie kartingu i motorsportu. Pomagając realizować pasje sportowe i marzenia przyszłych mistrzów motoryzacji, trenerzy Fundacji marzą o popularyzacji polskiego sportu motorowego już wśród najmłodszych dzieci. Karting jest jeszcze mało popularną dziedziną sportu, którą warto wypromować. Większość kierowców wyścigowych, takich jak Robert Kubica, zaczynało swoją karierę od kartingu. Jest to najlepszy sposób, aby nauczyć się właściwych umiejętności i nawyków potrzebnych do osiągania późniejszych sukcesów. Fundacja Racing Driver Program może pochwalić się całorocznymi warunkami do szkolenia na wysokim poziomie, który dotąd był osiągalny tylko na arenie zachodnioeuropejskiej.

Jak działa Fundacja Racing Driver Program?

Organizując treningi i wyjazdy na zawody, a w przerwach między sezonami intensywnie trenując  na torze halowym i profesjonalnych torach zagranicznych, wyspecjalizowany Team Fundacji pomaga uczestniczyć w ogólnopolskich zawodach Rotax Max Challenge Poland. Zawodnicy przygotowani są do zdobycia licencji kartingowej. Fundacja Racing Driver Program zajmuje się prowadzeniem ścieżki kariery od podstaw, aż po profesjonalny management zawodnika. Co ważne, jako jedyny Team w Polsce jest związana jest stałą współpracą z KSP Racing – organizatorem Mistrzostw Rotax Max Challenge Poland oraz firmą CRG – światowym liderem w branży kartingowej. W doskonaleniu umiejętności pomaga stała kadra złożona wyłącznie z byłych lub obecnych mistrzów motosportu.

Kto może się ubiegać o zdobycie licencji kartingowej upoważniającej do późniejszych startów w zawodach? Dorosły lub  dziecko, które ukończyło 7 lat i ma za sobą ukończony sezon w Pokazach Rotax Max Challenge Poland lub po skończeniu 8 roku życia. Im szybciej dziecko zdobędzie licencję kartingową, tym szybciej będzie mogło brać udział w profesjonalnych zawodach.