Jak się ubrać na gokarty?

Gokarty stanowią wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi czy wieczór kawalerski. Dostarczają emocji i pozwalają zerwać z rutyną dnia codziennego. Jeszcze przed udaniem się do miejsca zabawy warto przemyśleć kwestię stroju. Jak się ubrać na gokarty, aby zapewnić sobie maksimum komfortu, wygody i bezpieczeństwa?

Dlaczego warto pomyśleć o odpowiednim stroju do jazdy gokartem?

Odpowiedni ubiór dobrany z myślą o jeździe gokartem jest istotny głównie ze względów bezpieczeństwa kierującego pojazdem. Dobrze dobrany strój, dzięki uczynieniu kształtu ciała bardziej opływowym, pomaga zmniejszać opór stawiany przez powietrze podczas jazdy, a więc pośrednio pomagać w nabywaniu prędkości. Ma także wpływ na wygodę i samopoczucie kierowcy oraz wspiera go we wczuwaniu się w nastrój chwili oraz w swoją nową rolę.

Jak prawidłowo i mądrze ubrać się na gokarty?

Jaki zatem powinien być strój na gokarty? Przede wszystkim dość elastyczny, przylegający do ciała i koniecznie wygodny. Najlepiej do tego celu sprawdzają się kombinezony. Ci, którzy go nie mają, powinni zdecydować się na wygodny strój sportowy – na tyle przewiewny, aby odprowadzał wilgoć i na tyle ciepły, aby chronił ciało przed zimnym pędem powietrza. Bardzo ważną kwestią jest też wybór odpowiedniego obuwia. Wszelkie buty na obcasach czy sandały odkrywające palce i pięty są absolutnie niedopuszczalne.

Przed wygodnym usadowieniem się w gokarcie, niezbędne będzie też zdjęcie biżuterii. Dla własnego bezpieczeństwa i ograniczenia ryzyka zgubienia lub zniszczenia, po prostu warto zostawić ją w domu. Warto zainwestować kilka złotych w rękawiczki, które pozwolą uniknąć powstania bolesnych otarć podczas wykonywania dynamicznych zwrotów czy wchodzenia w zakręty. Obowiązkowa jest kominiarka – ze względów higienicznych. Jeżeli jeździsz okazjonalnie, nie ma potrzeby inwestować we własny kask – ten, który otrzymasz na torze w zupełności Ci wystarczy. Jeżeli jednak planujesz na dłużej związać się z kartingiem lub nawet zająć się tym sportem na poważnie, z pewnością nie zaszkodzi zaopatrzyć się w bardziej profesjonalny, idealnie dobrany do rozmiarów głowy, kask. Należy pamiętać nie tylko o jego dobrej średnicy, ale też koniecznie o sprawnej szybce, która z jednej strony chroni oczy przed drobinkami kurzu i pyłu, z drugiej – zapewnia dobrą widoczność w czasie jazdy.