Pierwszy raz na torze kartingowym PGE Narodowy – co musisz wiedzieć?

Karting to sport motorowy, który dostarcza niezapomnianych emocji i adrenaliny. Wybierasz się na tor kartingowy PGE Narodowy w Warszawie po raz pierwszy? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym możesz poczuć się jak urodzony kierowca rajdowy!

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na torze kartingowym?

Pierwsza wizyta na torze kartingowym PGE Narodowy w Warszawie jest zawsze pełna dobrej zabawy. Jeśli jednak jesteś z grupy osób, które wolą wcześniej przygotować się do wydarzeń, skorzystaj z naszej listy wskazówek.

  1. Pamiętaj o wygodnym ubiorze. 

Płaskie, pełne buty nie tylko zapewnią Ci swobodę ruchu, ale także zagwarantują bezpieczeństwo Tobie i innym użytkownikom toru. Tylko w tego typu butach stopa ma pełne panowanie nad ruchem pedałów.

Zwykle zaleca się odzież przylegającą do ciała, tak aby podczas jazdy jak najmniej przejmować się przesuwającym materiałem, który może wkręcić się w mechanizm pojazdu. Zadbaj również o długie rękawy i nogawki – podczas szybkiej jazdy potrafi naprawdę wiać! 

O szczegółach dowiesz się z artykułu Jak się ubrać na gokarty?

  1. Zadbaj o odzież ochronną. 

Kask, rękawice i ochraniacze są obowiązkowe! Przed rozpoczęciem jazdy upewnij się, że wszystko jest dopasowane rozmiarami. Tylko wtedy zapewni Ci pełne bezpieczeństwo.

  1. Skorzystaj z materiałów dostępnych w internecie

Żebyś na kierownicą czuł się pewnie, możesz obejrzeć kilka filmów instruktażowych. Możliwe do znalezienia na YouTube, w przystępny sposób pokażą Ci schemat działania gokartów oraz zdradzą wskazówki na bezpieczną jazdę.

Możesz też zapoznać się z naszym poradnikiem jazdy na gokartach dla początkujących.

  1. Zarezerwuj szkolenie z instruktorem jazdy gokartami.

Dla zwiększenia Twoich umiejętności lub skutecznej nauki dziecka, polecamy zarezerwowanie lekcji z instruktorem jazdy gokartem. Szkolenia organizowane są dla osób już od 5 roku życia! 

W zakres szkolenia wchodzi przekazanie wiedzy teoretycznej oraz 3 jazdy gokartem po 8 minut każda. 

  1. Zapoznaj się z zasadami toru.

Najważniejsze zasady toru Narodowy PGE znajdziesz na dole strony z ofertą indywidualną jazdy gokartami. To na przykład szczegóły dotyczące obowiązkowej na torze kartingowym PGE Karcie Klienta i innych istotnych zagadnieniach.

  1. Słuchaj instrukcji udzielanych na torze

Zwróć uwagę na instrukcje i wskazówki trenera jazdy. Udzielą Ci oni wielu cennych wskazówek dotyczących techniki jazdy, punktów orientacyjnych na torze i ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Jednak przede wszystkim, nie stresuj się! Gokarty to zabawa, a w niektórych przypadkach – pasja na resztę życia.

Pierwsza wizyta na torze gokartowym – najczęstsze pytania

Przed pierwszą wizytą na torze kartingowym, ludzie mają często wiele pytań na tematy organizacyjne. Pamiętaj, że odpowiedzi te mogą być różne w zasadzie od zasad przyjętych na danym torze kartingowym.

Jednym z najczęściej się pojawiających jest pytanie o minimalny wiek. Z przyjemnością informujemy, że z gokartów na Stadionie Narodowym w Warszawie mogą korzystać już dzieci od 5 roku życia. 

Kolejnym z pytań jest cena udziału w aktywności.  Jeśli Ty także zastanawiasz się, ile kosztuje jazda gokartem, sprawdź cennik.

Masz dodatkowe pytania? Nie wahaj się zadzwonić do nas i porozmawiać przed startem lub skontaktować się z nami mailowo, jeśli wolisz ten sposób komunikacji.